PostHeaderIcon Zabawa karnawałowa

Żłobek Publiczny w Bielawie

Zabawa karnawałowa w żłobku to czas pląsów i wesołych rytmów. 05.02. do żłobka zamiast naszych żłobkowiczów przyszły Postacie barwne i kolorowe prosto z bajek. Przy dzwiękach wesołej muzyki w korowodzie wspólnie bawiły się : Elza, Strażak Sam, Pszczółka Maja z Guciem, Spider-Men, Roobin Hood, Księżniczki, Policjanci, Rajdowcy, Indianie, Kotki, Myszki i inne śliczne Zwierzątka. W przebraniach wystąpiły także uśmiechnięte P. Lila, P. Dyrektor i chętne do zabawy P. Opiekunki .

Najchętniej dzieci reagowały na znane im z zajęć rytmicznych piosenki i tańce jak np piosenka o Bałwanku czy Kotku. Dla naszych żłobkowiczów taka wspólna zabawa to kolejny krok do integracji całej społeczności żłobka. Miło było popatrzeć jak przy dźwiękach radosnej muzyki wszyscy bawią się razem nawet Panie Kucharki, które zwabione wesołymi dźwiękami ruszyły w tany..... Czas karnawału szybko mija, ale na pewno będzie jeszcze okazja do miłej, wspólnej zabawy...;)

Więcej>>>

 

 

PostHeaderIcon Opłaty za pobyt dziecka w żłobku

Żłobek Publiczny w Bielawie

UWAGA RODZICE !

Informuję Państwa, że od dnia 01.01.2018 r. wzrasta wysokość opłaty za czas pobytu dziecka w żłobku .


Podstawa prawna :  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 2017 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 r. (załącznik nr 1)

 

Podstawa prawna :  Uchwała Nr 4/26/14 Rady Miejskiej Bielawy  z  dnia  30 grudnia  2014 r.  w  sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt, maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie i określenia częściowych zwolnień z opłat ponoszonych za pobyt dziecka w  Żłobku Publicznym

w Bielawie (załącznik nr 2)

 

Jednocześnie informuję, że wysokość stawki żywieniowej pozostaje bez zmian.

Iwona Łęgosz

Dyrektor Żłobka Publicznego w Bielawie.

 

Załączniki:
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2

 

PostHeaderIcon NIECODZIENNE ODWIEDZINY W ŻŁOBKU.

Żłobek Publiczny w Bielawie

W dniu 11.12.2017 żłobek gościł Pana Burmistrza Bielawy Piotra Łyżwę, Panią Wice-Burmistrz Małgorztę Greiner oraz Dyrektora MZPO Panią Ewę Kowalik. Goście mieli okazję zobaczyć aktywność dzieci podczas różnego rodzaju zajęć prowadzonych w każdej grupie żłobkowej : malowanie, zabawy przy stolikach, zabawy dowolne oraz zajęcia rytmiczne. W miłej i przyjznej atmosferze dzieci z grypy "Pszczółek" zaprezentowały swoje taneczne i wokalne umiejetności. Na koniec spotkania Pan Burmistrz wręczył dzieciom słodkie upominki, co spotkało się ze spontaniczną radością małych żłobkowiczów. W podziękowanu za odwiedziny dzieci różwnież wręczyły Gościom wykonane ręcznie stroiki świateczne.

Więcej zdjęć

 

 

PostHeaderIcon Alicja w krainie czarów

Żłobek Publiczny w Bielawie

15.11.2017 r. do naszego żłobka zawitał teatrzyk „Blaszany Bębenek” z przedstawieniem „Alicja w Krainie Czarów”. Kolorowa sceneria oraz gra aktorów bardzo nam się podobała. Sympatyczna Alicja opowiadała nam o swoich przygodach, jakie ją spotkały podczas niezwykłej podróży, a wciąż spieszący się gdzieś króliczek ciągle nas rozśmieszał. Nawet nasi najmłodsi koledzy, co prawda pod skrzydełkami P.Anetki, ale zerkali na poczynania Alicji i króliczka. Aktorzy zaprosili nas także do wspólnej zabawy i długo nie musieli na nas czekać, bo wszyscy z ochotą ruszyliśmy do tańca. A jak było wesoło zobaczcie sami..... :):):)

Więcej zdjęć

 

PostHeaderIcon Opłaty

Żłobek Publiczny w Bielawie

OPŁATY ZA POBYT DZIECKA W ŻŁOBKU

Na opłatę za korzystanie dziecka z usług żłobka składa się:

  1. Koszt pobytu dziecka w żłobku liczony według czasu pobytu dziecka w placówce, który reguluje Uchwała NR 4/26/14 Rady Miejskiej Bielawy z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt, maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie i określenia częściowych zwolnień z opłat ponoszonych za pobyt dziecka w Żłobku Publicznym w Bielawie : „ ...§ 1 pkt.1. Za pobyt dziecka w Żłobku Publicznym w Bielawie wymiarze do 10 godzin dziennie, ustala się opłatę w wysokości 0,1 % aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego zgodnie z przepisami o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, za każdą godzinę świadczeń żłobka realizowaną na rzecz dziecka".


  2. Stawka żywieniowaod dnia 01.09.2017 r. koszt za trzy posiłki dziennie wynosić będzie 6 zł - zarządzenie Dyrektora Żłobka w załączeniu.

Należność za pobyt dziecka w żłobku należy uiszczać w formie przelewu na numer konta żłobka jak poniżej do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni:
15 1090 2284 0000 0001 3239 0816

Kwotę należną do zapłaty Rodzice otrzymują drogą e-mailową do dnia 5 następnego miesiąca za miesiąc poprzedni.

W tytule przelewu należy wpisać:

Opłata za żłobek za dziecko  ................................................................... 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .(imię i nazwisko dziecka)

za miesiąc, rok ................................................................... .

 

Iwona Łęgosz
Dyrektor Żłobka Publicznego w Bielawie