PostHeaderIcon Żłobek Publiczny w Bielawie

PostHeaderIcon Ogłoszenie

Żłobek Publiczny w Bielawie

Bielawa, dnia 13.09.2021 r.

 

Drodzy Rodzice!

 

Chcąc podnieść jakość usług oraz usprawnić komunikację między Żłobkiem a Rodzicami, przygotowujemy się do wprowadzenia aplikacji Kidsup,

która szybko i wygodnie pozwoli nam komunikować się z Państwem.

Po wykonaniu wszystkich czynności przygotowawczych,

otrzymacie Państwo na numery telefonów podane w „Karcie Zgłoszenia Dziecka do Żłobka” wiadomość sms z kodem do aplikacji.

Jeżeli Państwo chcecie zapoznać się z aplikacją proszę wejść na stronę www.kidsup.pl

 

z wyrazami szacunku

Iwona Łęgosz-

Dyrektor Żłobka Publicznego w Bielawie.

 

 

 

 

PostHeaderIcon Ważne informacje

Żłobek Publiczny w Bielawie

Drodzy Rodzice ,

 

w związku z trwającymi w naszym żłobku pracami modernizacyjnymi, ten rok szkolny rozpoczniemy nieco inaczej. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przypomniam podział i lokalizację naszych grup żłobkowych na czas od 01.09.2021 r. do 31.10.2021 r. :

 

- GRUPA TYGRYSKI URWISKI i PSZCZÓŁKI zlokalizowane będą w budynku Żłobka Publicznego nr 2 przy ul. Wolności 39 w Bielawie.

Wjazd od ul.Wolności. Tutaj także znajduje się parking.

 

- GRUPA MISIE i WESOŁE SKRZATY zlokalizowane będą w budynku Żłobka Żyrafka przy ul. Ludowej 9A.

Wjazd od ul. Klonowej. Nasze grupy będą zlokalizowane w tylnej części tego budynku i wjazd na miejsce parkowania znajduje się za budynkiem Żyrafki – skręt w bramę wjazdową po prawej stronie uliczki.

Wejście do dwóch sal zabaw (dwie grupy dzieci) w budynku Żyrafki będzie odbywało się przez te same drzwi, dlatego proszę rodziców, aby ruch odbywał się sprawnie, bez problemów komunikacyjnych i dłuższych postojów pod drzwiami sali.

Proszę o nie zaopatrywanie dzieci w poduszki i kocyki. Pościel dla dzieci będzie zapewniona.

 

Jednocześnie przypominam, że :

 

- Godziny pracy żłobka nie ulegają zmianie tj od 6.00- 16.00

 

- Rodzic przygotowuje dziecko do wejścia na salę zabaw w szatni budynku. Szatnie w obydwu lokalizacjach znajdują się na parterze.

 

-Przed wejściem do szatni rodzic dezynfekuje ręce, zakłada obuwie ochronne oraz maseczkę osłaniającą nos i usta.

 

- Dzieci przyprowadzamy do żłobka do godz. 7.50

- Dziecko oddajemy pod opiekę P. Opiekunek grupy przy wejściu do sali zabaw, co oznacza, że na salę zabaw rodzice nie wchodzą.

  -Temperatura ciała dziecka będzie mierzona podczas pobytu dziecka w żłobku. W przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów chorobowych rodzice zostaną niezwłocznie powiadomieni w celu pilnego odebrania dziecka ze żłobka .

  -Pobyt w przestrzeni wspólnej w budynku żłobka: szatni, ciągów komunikacyjnych, rodzic ogranicza do niezbędnego minimum potrzebnego na przebranie dziecka w szatni oraz przekazanie pod opiekę Opiekunów do danej grupy wiekowej z zachowaniem dystansu społecznego.

  - Mając na uwadze zdrowie innych dzieci obserwujemy stanu zdrowia swojego dziecka i do żłobka  przyprowadzamy wyłącznie dziecko zdrowe – bez jakichkolwiek objawów chorobowych, w tym kataru, kaszlu biegunki, wysypki czy objawów zapalenia spojówek.Aby ułatwić Państwu pierwsze kroki w nowych lokalizacjach, Personel naszego żłobka będzie czekał z pomocą.Słów kilka o adaptacji :


Wiem, że moment rozłąki jest trudny dla dziecka i rodzica, dlatego dla dobra naszego maluszka postarajmy się być opanowani i nie zarażajmy dziecka niepokojem. Dziecko wyczuwa nastroje swoich najbliższych, a obserwując ich reakcje reaguje tak samo. Nie przedłużajmy pożegnań, gdyż nie ułatwi to rozstania. Nie mówmy :„Mama zaraz po ciebie przyjdzie”, jeżeli to nieprawda. Powiedźmy np.: „Mama idzie do pracy, ty się będziesz bawić, zjesz obiadek, a później mama po ciebie przyjdzie i wrócimy do domu”. Rozstanie z dzieckiem to trudne wyzwanie dla rodziców, ale proszę pamiętać, że dziecko zostaje pod dobrą opieką i nie dzieje mu się krzywda, a płacze, bo chce być blisko rodziców, bo trochę się boi, bo dla niego wszystko jest nowe, bo jego poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone i musi minąć trochę czasu, aby odbudowało się w nowej dla niego sytuacji. Badźmy cierpliwi i konsekwentni, uwierzmy w naszego maluszka, a adaptacja w żłobku wcale nie będzie dla niego trudna.Życzymy powodzenia w edukacji żłobkowej oraz owocnej współpracy .

Z poważaniem

Iwona Łęgosz - Dyrektor Żłobka Publicznego

w Bielawie.
 

 

PostHeaderIcon DRODZY RODZICE !

Żłobek Publiczny w Bielawie

 

 

Informuję, że od dnia 19.04.2021 r. żłobek będzie otwarty już dla wszystkich dzieci w godzinach od 6.00 do 16.00.

Jednak, aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem Sars-Cov-2 oraz ułatwić zachowanie dystansu społecznego przyprowadzanie dzieci do żłobka będzie odbywało się w systemie jak dotychczas, to znaczy :

 

1. Dzieci z grupy III-PSZCZÓŁKI i IV-TYGRYSKI URWISKI przyprowadzane są i odbierane ze żłobka wejściem od strony ogrodu (od bramki głównej do wejścia prowadzi chodnik obok wózkowni.

 

2. Dzieci z grupy I-MISIE i II- WESOŁE SKRZATY przyprowadzane są i odbierane z budynku żłobka wejściem głównym od frontu.

 

-Dzieci przyprowadzane są do żłobka do godz. 8.00 z zachowaniem zasad obowiązujących jak dotychczas, ze szczególnym uwzględnieniem obserwacji stanu zdrowia dziecka tzn. do żłobka przyprowadzamy wyłącznie dziecko zdrowe – bez jakichkolwiek objawów chorobowych, w tym kataru, kaszlu biegunki, wysypki czy objawów zapalenia spojówek.

   

  -Temperatura ciała dziecka będzie mierzona podczas pobytu dziecka w żłobku. W przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów chorobowych rodzice/opiekunowie prawni zostaną niezwłocznie powiadomieni w celu pilnego odebrania dziecka ze żłobka oraz konsultacji lekarskiej. Rodzic ma obowiązek stosowania się do zaleceń lekarza, który może określić czas nie posyłania dziecka do żłobka.

Przypominamy także o ty, że przestrzegając obostrzeń sanitarnych dbamy o zdrowie innych uczestników społeczności żłobkowej :

  -Przed wejściem do budynku żłobka rodzic dezynfekuje ręce w stacji dezynfekcyjnej, zakłada obuwie ochronne oraz maseczkę osłaniającą nos i usta.

  -Pobyt w przestrzeni wspólnej w budynku żłobka: szatni, ciągów komunikacyjnych, rodzic/opiekun ogranicza do niezbędnego minimum potrzebnego na przebranie dziecka w szatni oraz przekazanie pod opiekę Opiekunów do danej grupy wiekowej z zachowaniem dystansu społecznego.Dziękuję za współpracę Iwona Łęgosz- Dyrektor żłobka