PostHeaderIcon Zajączek Wielkanocny

Żłobek Publiczny w Bielawie

„.....Wczoraj do naszego żłobka zawitał Zajaczek i chociaż co niektórym wydawał się trochę duuuży to i tak dzieci bardzo ucieszyły się na jego widok. Zajaczek jak co roku odwiedza nas w żłobku, aby sprawdzić czy przyszła wiosna i aby złożyć wszystkim świąteczne życzenia. A na dodatek zawsze przyniesie ze soba jakąś niespodziankę i dlatego bardzo lubimy tego Zajaczka :)
Przy okazji spotkania Gość przypomniał naszym maluszkom o wielkanocnych tradycjach i nie zapomniał oczywiście o śmigusie-dyngusie. Było miło, wesoło i serdecznie :), do zobaczenia Zajączku za rok............ :)

Więcej>

 

 

PostHeaderIcon Dzień Wiosny

Żłobek Publiczny w Bielawie

„Przyszła już Wiosenka, Wiosenka zielona Panienka , Panienka.......” i wraz z Żabką wprowadziła ciepły, kolorowy, wiosenny nastrój. I momo, iż śnieg znów otulił świat, to my czujemy już zapach wiosennych kwiatów. Zima trochę smutna i niepocieszona musiała pożegnać się z dziećmi, chociaż pewnie zostałaby jeszcze troszeczkę, żeby ze złości pomrozić nam noski. Ale my się Zimy nie boimy i pożegnaliśmy ją z uśmiechami na ustach, bo przecież za rok i tak do nas wróci.

Więcej>

 

PostHeaderIcon Komunikat dla rodziców i opiekunów o Sanepid

Żłobek Publiczny w Bielawie

.

 

PostHeaderIcon Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Żłobek Publiczny w Bielawie

Dnia 22.02.2018 r. wnaszym żłobku odbyło się szkolenie z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Personelu Opiekuńczego i Rodziców. Szkolenie obejmowało rozpoznanie NZK (nagłego zatrzymania krążenia),  postępowanie w przypadku: resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i osób dorosłych oraz technikę pozycji bezpiecznej. Szkolenie prowadziła Ratownik Medyczny pani Ewelina Bowszys z Firmy” An-Medical” z Bielawy.  Tematyką szkolenia było również postępowanie w przypadku ciała obcego w drogach oddechowych u dzieci, omdleń złamań, oparzeń, krwotoków, ukąszeń owadów.

 

PostHeaderIcon Rozwój dziecka w kontekście jego aktywności

Żłobek Publiczny w Bielawie

 

Drodzy Rodzice !

 

Informujemy, że warsztaty na temat

"Rozwój dziecka w kontekście jego aktywności" zaplanowane na 13.03.2018r. zostały przełożone

na dzień 03.04.2018r. (wtorek), godzina 15:30.

Przypominamy, że warsztaty te będą zawierały instrukcję praktycznych ćwiczeń,

a prowadzone będą przez mamę dzieci,które uczęszczały do naszego żłobka,

panią Alicję Izydorczyk-Styś, prowadzącą Centrum Rehabilitacji

i Zdrowego Odżywiania  "Gaja" w Bielawie.

Na warsztatach bardzo mile widziane są również dzieci.

Wszystkich chętnych rodziców prosimy

o zgłoszenie udziału u opiekunek grup do dnia 08.03.2018r. ( czwartek)

Serdecznie zapraszamy!

 

PostHeaderIcon Teatr lalek A KUKU

Żłobek Publiczny w Bielawie

Dnia 08.02.2018r. gościliśmy w naszym żłobku Teatr lalek A KUKU z Legnicy z bajką pt. „O jeżyku, który nie chciał być jeżem”. To opowieść o jeżyku, który wcielał się w postacie różnych zwierzątek, ponieważ myślał, że być kimś innym jest lepsze niż bycie jeżem. Pod koniec przedstawienia okazuje się, że najlepiej czuje się we własnej skórze, a morał bajki jest taki, że nie należy nikogo udawać. Jak widać na zdjęciach naszym maluszkom przedstawienie bardzo się podobało i towarzyszyło im przy tym dużo pozytywnych emocji. Po spektaklu dzieci mogły pogłaskać zwierzątka, które wystąpiły w bajce. Za wspaniały występ dziękujemy!