PostHeaderIcon Ważne informacje

Żłobek Publiczny w Bielawie

Drodzy Rodzice ,

 

w związku z trwającymi w naszym żłobku pracami modernizacyjnymi, ten rok szkolny rozpoczniemy nieco inaczej. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przypomniam podział i lokalizację naszych grup żłobkowych na czas od 01.09.2021 r. do 31.10.2021 r. :

 

- GRUPA TYGRYSKI URWISKI i PSZCZÓŁKI zlokalizowane będą w budynku Żłobka Publicznego nr 2 przy ul. Wolności 39 w Bielawie.

Wjazd od ul.Wolności. Tutaj także znajduje się parking.

 

- GRUPA MISIE i WESOŁE SKRZATY zlokalizowane będą w budynku Żłobka Żyrafka przy ul. Ludowej 9A.

Wjazd od ul. Klonowej. Nasze grupy będą zlokalizowane w tylnej części tego budynku i wjazd na miejsce parkowania znajduje się za budynkiem Żyrafki – skręt w bramę wjazdową po prawej stronie uliczki.

Wejście do dwóch sal zabaw (dwie grupy dzieci) w budynku Żyrafki będzie odbywało się przez te same drzwi, dlatego proszę rodziców, aby ruch odbywał się sprawnie, bez problemów komunikacyjnych i dłuższych postojów pod drzwiami sali.

Proszę o nie zaopatrywanie dzieci w poduszki i kocyki. Pościel dla dzieci będzie zapewniona.

 

Jednocześnie przypominam, że :

 

- Godziny pracy żłobka nie ulegają zmianie tj od 6.00- 16.00

 

- Rodzic przygotowuje dziecko do wejścia na salę zabaw w szatni budynku. Szatnie w obydwu lokalizacjach znajdują się na parterze.

 

-Przed wejściem do szatni rodzic dezynfekuje ręce, zakłada obuwie ochronne oraz maseczkę osłaniającą nos i usta.

 

- Dzieci przyprowadzamy do żłobka do godz. 7.50

- Dziecko oddajemy pod opiekę P. Opiekunek grupy przy wejściu do sali zabaw, co oznacza, że na salę zabaw rodzice nie wchodzą.

    -Temperatura ciała dziecka będzie mierzona podczas pobytu dziecka w żłobku. W przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów chorobowych rodzice zostaną niezwłocznie powiadomieni w celu pilnego odebrania dziecka ze żłobka .

    -Pobyt w przestrzeni wspólnej w budynku żłobka: szatni, ciągów komunikacyjnych, rodzic ogranicza do niezbędnego minimum potrzebnego na przebranie dziecka w szatni oraz przekazanie pod opiekę Opiekunów do danej grupy wiekowej z zachowaniem dystansu społecznego.

    - Mając na uwadze zdrowie innych dzieci obserwujemy stanu zdrowia swojego dziecka i do żłobka  przyprowadzamy wyłącznie dziecko zdrowe – bez jakichkolwiek objawów chorobowych, w tym kataru, kaszlu biegunki, wysypki czy objawów zapalenia spojówek.Aby ułatwić Państwu pierwsze kroki w nowych lokalizacjach, Personel naszego żłobka będzie czekał z pomocą.Słów kilka o adaptacji :


Wiem, że moment rozłąki jest trudny dla dziecka i rodzica, dlatego dla dobra naszego maluszka postarajmy się być opanowani i nie zarażajmy dziecka niepokojem. Dziecko wyczuwa nastroje swoich najbliższych, a obserwując ich reakcje reaguje tak samo. Nie przedłużajmy pożegnań, gdyż nie ułatwi to rozstania. Nie mówmy :„Mama zaraz po ciebie przyjdzie”, jeżeli to nieprawda. Powiedźmy np.: „Mama idzie do pracy, ty się będziesz bawić, zjesz obiadek, a później mama po ciebie przyjdzie i wrócimy do domu”. Rozstanie z dzieckiem to trudne wyzwanie dla rodziców, ale proszę pamiętać, że dziecko zostaje pod dobrą opieką i nie dzieje mu się krzywda, a płacze, bo chce być blisko rodziców, bo trochę się boi, bo dla niego wszystko jest nowe, bo jego poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone i musi minąć trochę czasu, aby odbudowało się w nowej dla niego sytuacji. Badźmy cierpliwi i konsekwentni, uwierzmy w naszego maluszka, a adaptacja w żłobku wcale nie będzie dla niego trudna.Życzymy powodzenia w edukacji żłobkowej oraz owocnej współpracy .

Z poważaniem

Iwona Łęgosz - Dyrektor Żłobka Publicznego

w Bielawie.